Στα πλαίσια των «Εβδομάδων της γερμανικής γλώσσας»
Το «κατ' οίκον επίσκεψη στην Ευρώπη» είναι μία περφόρμανς, την οποία μπορείτε να βάλετε μέσα στην χειραποσκευή σας- σπάνια παρουσιάζονται μεγάλες ιδέες τόσο παραστατικά. Τί είναι η Ευρώπη, πραγματικά; Είναι ένα γεωγραφικό όριο; Μία πολιτιστική ταυτότητα; Ένας συνασπισμός κρατών; Το προτόκολλο Ρίμινι είναι σε αντίθεση αυτής της αφηρημένης έννοιας της Ευρώπης με την ατομικότητα ενός ιδιωτικού διαμερίσματος. 15 πρόσωπα είναι μέρος μίας περφόρμανς σε ένα καθιστικό, η οποία ενώνει προσωπικές ιστορίες και τους πολιτικούς μηχανισμούς της Ευρώπης. Πόση Ευρώπη υπάρχει μέσα στον καθένα μας ξεχωριστά;
Με την πρωτοβουλία και την υποστήριξη του Ινστιτούτου Γκαίτε Κύπρου, οργανωμένο από το Home for Cooperation στα πλαίσια του φεστιβάλ με τίτλο Buffer Fringe Performing Arts Festival
Πίσω