πρεμιέρα μίας σύνθεσης του Τζάστιν Λέπανι
Στα πλαίσια των «Εβδομάδων της γερμανικής γλώσσας»
Παράλληλα με επιλεγμένα κομμάτια της ακαπέλλα χορωδίας Amalgamation θα προβληθεί για πρώτη φορά η καινούργια σύνθεση του Γάλλου κιθαρίστα και συνθέτη Τζάστιν Λεπανί, η οποία είναι προϊόν, επηρασμένο απο τη μουσική διαμονή του Λεπανί στην Κύπρο. Η νέα σύνθεση του Λεπανί δημιουργήθηκε δια μέσου της συνεργασίας του με την χορωδία Amalgamation. Το αποτέλεσμα αυτής της συνεργασίας είναι μία προσέγγίση τής κεντρικοανατολικής και δυτικής μουσικής- της πολυφωνικής πολυπλοκότητας ενός μίας κεντρικοανατολικής χορωδίας και εμπειρογνωμοσύνης ενός έμπειρου δυτικού μουσικού.
Πίσω