Kreativno takmičenje
Moj nastavnik Betoven i ja
Opis manifestacije
Ovo takmičenje proizilazi iz konkursa za najbolji sastav koji je pokrenulo Udruženje Nemaca "Maria Theresiopolis" i koji se održava po četvrti put. U 2020. godini je ovaj konkurs, na inicijativu Goethe-Instituta Beograd, proširen tako da obuhvata i druge vrste radova. Nastalo je kreativno takmičenje na koje učenici i učenice mogu, osim sastava, poslati i kratke priče, stripove, pesme i kratke filmove. U Crnoj Gori se ovo takmičenje održava po prvi put.PRAVILA I Uslovi učešća
Mogu da učestvuju učenici i učenice državnih osnovnih škola i gimnazija koje imaju nastavu nemačkog jezika. Učenici i učenice mogu učestvovati pojedinačno ili grupno (3-5 učenika i učenica).U obzir dolaze sledeće vrste radova:
- Za osnovne škole (5. i 6. razredi): Stripovi
- Za osnovne škole (od 7. razreda) i gimnazije: Stripovi, kratke priče (najviše dve A4 stranice), poezija, muzička numera, kratki film (najviše 10-15 minuta)
Radove treba slati putem imejla na: Bernd.Schneider@goethe.de
Naši partneri u Srbiji su Udruženje nastavnika nemačkog jezika Srbije, Udruženje Nemaca „Maria Theresiopolis“, nemačko Savezno ministarstvo unutrašnjih poslova i Pokrajinski sekretarijat za obrazovanje, propise, upravu i nacionalne manjine-nacionalne zajednice.
Naši partneri u Crnoj gori su Njemački dom Crne Gore i Udruženje nastavnika njemačkog jezika Crne Gore.
Nagrade
Za pojedince:1. mesto: Stipendija za kurs nemačkog za mlade u Nemačkoj
2. mesto: Tablet
3. mesto: Pametni mobilni telefon
4–10. mesta: Razne nagrade iznenađenja
Za grupe:
1. mesto: Obilazak Goethe-Instituta u Beogradu / Obilazak Njemačkog doma Crne Gore
1. mesto: Zajednička večera
3. mesto: Knjige, CDovi
Dobitnici i dobitnice (Srbija)
Osnovne škole, 5. i 6. razredKategorija: Power Point prezentacija
1. Rastko Đorđević, OŠ „Sonja Marinković“, Novi Sad / pametni sat (Maria Theresiopolis)
2. Filep David, OŠ „Kizur Ištvan“, Subotica / društvena igra (Maria Theresiopolis)
3. Veselin Maravić, OŠ „Vuk Karadžić“ Bajmok / paket knjiga i CD-ova (Goethe-Institut)
Pohvala:
- Anđela Obradović, OŠ „Aleksa Šantić“, Stepanovićevo / knjige (Goethe-Institut)
Kategorija: pesma
1. Sara Đermanović, OŠ „Dositej Obradović“, Novi Sad / pametni sat (Maria Theresiopolis)
2. Ivan Tomas, OŠ „J. J. Zmaj“, Novi Kneževac / paket knjiga i CD-ova (Goethe-Institut)
3. Mađarka Markus, OŠ „Kizur Ištvan“, Subotica / društvena igra (Maria Theresiopolis)
Pohval
- Tijana Lukić, OŠ „Svetozar Marković Toza“, Novi Sad / knjige (Goethe-Institut)
- Hana Pižurica, OŠ „10. oktobar“, Subotica / knjige (Goethe-Institut)
Osnovne škole, 7. i 8. razred
Kategorija: Power Point prezentacija
1. Stefan Marić, OŠ „Dositej Obradović“, Novi Sad / pametni mobilni telefon (Goethe-Institut)
2. Konstantin Svilokos, OŠ „Dositej Obradović“, Novi Sad / pametni sat (Maria Theresiopolis)
3. Nina Vladimirović, OŠ „J. J. Zmaj“, Sremska Mitrovica / društvena igra (Maria Theresiopolis)
Pohvala:
Nina Čisar, OŠ „Ivan Goran Kovačić“ Subotica / knjige (Goethe-Institut)
Stefan Lazić, OŠ „Jovan Popović“ Kikinda / knjige (Goethe-Institut)
Kategorija: strip
1. Maša Obrenović, OŠ „Dragan Lukić“, Beograd / tablet (Goethe-Institut)
2. Nikola Babić, OŠ „Dositej Obradović“, Novi Sad / paket knjiga i CD-ova (Goethe-Institut)
3. Jovana Mišković, OŠ „Majšanski put“, Subotica / društvena igra (Maria Theresiopolis)
3. Lara Zarija, OŠ „Đura Jakšić“, Kovin / paket knjiga i CD-ova (Goethe-Institut)
3. Irisz Farkas, OŠ "Vuk Karadžić", Bajmok / društvena igra (Maria Theresiopolis)
Kategorija: video
1. Petra Dragišić i Maša Mijalkov, OŠ "Dragan Lukić", Beograd / paket knjiga i CD-ova za dve osobe (Goethe-Institut)
2. Lea i Tea Milosavljev, OŠ „Stančić Milan-Uča“, Kumane / paket knjiga i CD-ova za dve osobe (Goethe-Institut)
3. Anđela Matin i Ivana Čubrilo, OŠ "Svetozar Marković Toza", Novi Sad / paket knjiga i CD-ova za dve osobe (Goethe-Institut)
3. Lea Liliom, OŠ „Majšanski put“, Subotica / društvena igra (Maria Theresiopolis)
Pohvala:
- Ilija Đurković, OŠ „Kosta Abrašević“, Beograd / knjige (Goethe-Institut)
- Hor OŠ „Simeon Aranički“, Stara Pazova / promotivni pokloni za sve članove
Kategorija: sastav
Tema: onlajn škola
1. Koso Viola, OŠ „Adi Endre“, Torda / pametni sat (Maria Theresiopolis)
2. Takač Barbara, OŠ „Ivan Goran Kovačić“, Subotica / paket knjiga i CD-ova (Maria Theresiopolis)
3. Juhas Atila, OŠ „Petefi Šandor“, Nova Crnja / društvena igra (Maria Theresiopolis)
Pohvala:
- Anđela Maksimović, OŠ „Kizur Ištvan“, Subotica / knjige (Maria Theresiopolis)
- Vasilije Vučinić, OŠ „Ivan Goran Kovačić“, Subotica / knjige (Maria Theresiopolis)
Tema: Betoven
1. Iva Dejanović / tablet (Goethe-Institut)
2. Dudaš Dorka, OŠ „Vuk Karadžić“ Bajmok / paket knjiga i CD-ova (Goethe-Institut)
2. Mihajlo Manigodić, OŠ „Petar Petrović Njegoš“, Beograd / paket knjiga i CD-ova (Goethe-Institut)
3. Maja Đurđev, OŠ „Sonja Marinković“ Novi Sad / paket knjiga i CD-ova (Goethe-Institut)
Srednje škole i gimnazije
Kategorija: sastav
Tema: korona
1. Lukity David, Gimnazija za talentovane učenike „Deže Kostolanji”, Subotica / pametni sat (Maria Theresiopolis)
2. Ivana Erdeljan, Gimnazija Dušan Vasiljev, Kikinda / paket CD-ova (Maria Theresiopolis)
3. Dušan Andrić, Palanačka Gimnazija, Smederevska Palanka / knjige (Maria Theresiopolis)
Pohvala:
- Sara Zamurović, Gimnazija Dušan Vasiljev, Kikinda / knjiga (Maria Theresiopolis)
Tema: Betoven
1. Agatić Anita, Gimnazija za talentovane učenike „Deže Kostolanji”, Subotica / pametni sat (Maria Theresiopolis)
2. Gabrijela Kiš, SSŠ „Miloš Crnjanski”, Kikinda / paket CD-ova (Maria Theresiopolis)
3. Kiš Oršolja, ESŠ „Bosa Miličević” Subotica / knjige (Maria Theresiopolis)
Kategorija: strip
1. Birkás Norbert, Gimnazija za talentovane učenike „Deže Kostolanji”, Subotica / Stipendija za kurs nemačkog za mlade u Nemačkoj (Goethe-Institut)
2. Fekeč Valeria, ESŠ „Bosa Miličević” Subotica / paket CD-ova (Maria Theresiopolis)
3. Marta Gavrilović, Užička Gimnazija, Užice / knjige (Maria Theresiopolis)
Kategorija: video
1. Nikola Pavlović, Sara Kabić, Katarina Tošević, Milica Zubac, Vasilije Polenek, Palanačka Gimnazija, Smederevska Palanka / poklon paketi (Goethe-Institut)
2. Ana Stefanovic i Sara Moldvai, Gimnazija „ Živorad Janković” Novi Sad / paket knjiga i CD-ova (Maria Theresiopolis)
3. David Mladenović, Uroš Tešić, Višnja Pavlović, Sofija Simović, Palanačka Gimnazija, Smederevska Palanka / Obilazak Goethe-Instituta u Beogradu i zajednička večera