ανάγνωση, μουσική
Τρίτο Διεθνές Φεστιβάλ για ποιητές και ποιήτριες νεαρής ηλικίας
![Φεστιβάλ για ποιητές Φεστιβάλ για ποιητές](/resources/files/jpg763/poetryfestival_737x320-formatkey-jpg-w320m.jpg)
Στα πλαίσια των «Εβδομάδων της γερμανικής γλώσσας»
Αυτή τη χρονιά λαμβάνουν μέρος στο Τρίτο Διεθνές Φεστιβάλ για ποιητές και ποιήτριες νεαρής ηλικίας το Ντούο Νόρα Γκόμρινιερ και ο Φίλιπ Σόλτς από τη Γερμανία με τη μουσική περφόρμανς Bang! Bang! Bang! - Fatalyeric Moments.
03.11.2018, 05:30 μ.μ.
04.11.2018, 04:30 μ.μ.
Η Νόρα Γκόμρινιερ, γεννηθείσα το 1980, είναι μία λυρική ποιήτρια. Επίσης απαγγέλλει ποιήματα και είναι νικήτρια του βραβείου "Ingeborg-Bachmann 2015". Ο Φίλιπ Σόλτς, γεννηθής το 1990, είναι ένας ντράμερ της μουσικής Τζάζ, ο οποίος διακρίθηκε με πολλά βραβεία. Το 2010 και το 2011 ήταν μέλος της ορχήστρας Τζάζ της Γερμανίας. Το Φθινόπωρο του 2016 έλαβαν η Νόρα Γκόμρινιερ και ο Φίλιπ Σόλτς μία υποτροφία στην πασίγνωστη έπαυλη του Κοουαγκάμα στο Κιότο.
Λεπτομέρειες
Λέσχη Βιβλίου «Υφαντουργείο»
67–71Λεύκωνος
Λευκωσία
Τιμή: Ελεύθερη είσοδος
kultur-nikosia@goethe.de
Μέρος της σειράς Εβδομάδες Γερμανικής Γλώσσας