Θεατρικό αναλόγιο του διηγήματος «Η Επέτειος» του Μπέρνχαρντ Σλινκ
5ο Διεθνές Λογοτεχνικό Φεστιβάλ
![Λογότυπο Λογοτεχνικό Φεστιβάλ Στη δεξιά πλευρά της εικόνας υπάρχει το εξής κείμενο στα αγγλικά: 5ο Διεθνές Λογοτεχνικό Φεστιβάλ, ες γην εναλίαν Κύπρον 2021. Στην αριστερή πλευρά της εικόνας, είναι σχεδιασμένος ένας κίτρινος-πορτοκαλί κύκλος με λεπτές κόκκινες γραμμές που τον διαπερνούν διαγώνια. Υπάρχει μια κουκκίδα στο κέντρο του κύκλου και διακεκομμένες γραμμές ξεκινούν από το κέντρο και καταλήγουν στην εξωτερική άκρη του κύκλου.](/resources/files/jpg1086/internationales-literarur-festival_banner-formatkey-jpg-w320m.jpg)
ες γην εναλίαν Κύπρον
Στα πλαίσια του «5ου Διεθνούς Λογοτεχνικού Φεστιβάλ, ες γην εναλίαν Κύπρον», μια διοργάνωση από το Ιδεόγραμμα, θα πραγματοποιηθεί αφιέρωμα στον παγκόσμια γνωστό συγγραφέα Μπέρνχαρντ Σλινκ σε συνεργασία με το Ινστιτούτο Γκαίτε Κύπρου.
Μετά το θεατρικό αναλόγιο του διηγήματος «Η Επέτειος» σε σκηνοθεσία Ανδρέα Αραούζου, από την συλλογή διηγημάτων του Σλίνκ "Χρώματα του Αποχαιρετισμού" που μόλις κυκλοφόρησε στα ελληνικά, θα ακολουθήσει ομιλία της Έλενας Πέγκα για το έργο του συγγραφέα.
Λεπτομέρειες
ARTos House
Λεωφ. Αγ. Ομολογητών 64
Λευκωσία
Γλώσσα: Ελληνικά
Τιμή: Ελεύθερη είσοδος
+357 22 674606
kultur-nikosia@goethe.de
Μέρος της σειράς Εβδομαδες Γερμανικης Γλωσσας