Creative Connections Creative Compass Georgia
შემოქმედებითი კომპასის ახალი საგრანტო კომპონენტის „შემოქმედებითი კავშირები“ ფარგლებში აგვისტოდან ოქტომბრის ჩათვლით, საქართველოს 9 რეგიონში 24 შემოქმედებითი ინიციატივა განხორციელდა.  საგრანტო კომპონენტი შემუშავდა საქართველოს რეგიონების შემოქმედებით სექტორში ახალი შესაძლებლობების გაჩენის, ცოდნის გაცვლისა და თანამშრომლობითი კავშირების გაღრმავების მიზნით.
დროებითი მობილობისა და პროფესიული კავშირების წახალისებით, შემოქმედებითმა კავშირებმა ქვეყნის რეგიონების შემოქმედებითი პოტენციალის ახლებურად გააზრებასა და ადგილობრივ მაცხოვრებლებთან ერთად თანაშექმნით მის წარმოჩენას შეუწყო ხელი. შემოქმედებითი კავშირების მხარდაჭერით, დამოუკიდებელმა ხელოვანებმა, კულტურისა და შემოქმედებითი ინდუსტრიების პროფესიონალებმა, საზოგადოებრივმა ლიდერებმა და სამოქალაქო ორგანიზაციებმა საქართველოს რეგიონებში მათ წინაშე არსებულ გამოწვევებს უპასუხეს და ახალი შესაძლებლობები შექმნეს. ამრიგად, კულტურისა და შემოქმედებითი სექტორების მდგრადობას შეეწყო ხელი. პროექტის მონაწილეებმა ადგილობრივ ხელოვანებთან ურთიერთობით ახალი ცოდნა შეიძინეს, რაც შემდგომში საკუთარ შემოქმედებით პროექტებსა და საქმიანობაში ასახეს.
შემოქმედებითმა კავშირებმა ამ გზით ქართულ შემოქმედებით ლანდშაფტში ახალი დინამიური ქსელის ჩამოყალიბებას შეუწყო ხელი.
Creative Connections Map Creative Compass Georgia
შემოქმედებითი კავშირების ძირითადი პრიორიტეტი ადგილობრივებთან თანამშრომლობის წახალისება და ადგილობრივი შემოქმედებითი პოტენციალის გაძლიერება იყო ხელოვანთა მობილობისა და ორგანიზაციების მხარდაჭერის გზით.